Eğitim Programları

Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Eğitimi

Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Eğitimi

Bu eğitim için her yıl güz, bahar ve yaz olmak üzere 3 ayrı program açılmaktadır. Klinik ortamlarda sıklıkla karşılaşılan ruh sağlığı sorunlarının Bilişsel ve Davranışçı Terapi yaklaşımı ile tedavisini anlatan bu kapsamlı eğitim toplamda 70 saat süren 5 modülden oluşmaktadır. 2016 - 2017 döneminde düzenlenecek tüm Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Eğitimleri’nin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Psikolojik Travma ve Tedavisi Eğitimi

Psikolojik Travma ve Tedavisi Eğitimi

Bu eğitim özellikle psikolojik travma vakalarıyla çalışan ve ya psikolojik travmaya ilgi duyan ruh sağlığı uzmanlarının alanla ilgili genel bilgileri kazanmalarını hedeflemektedir. Bu eğitim kurumlara özel olarak da düzenlenebilmektedir. Program yoğunluğundan dolayı 2016 - 2017 eğitim döneminde yer almayacaktır.

Süpervizyon

Süpervizyon

Süpervizyonun amacı aktif danışan gören klinisyenlerin klinik bilgi, becerilerini güçlendirerek yetkin klinisyenler yetiştirmektir. Süpervizyon 6 kişilik gruplardan oluşan ve toplamda 90 saat süren 30 haftalık yoğun ve kapsamlı bir programdır.

Uluslararası Eğitim

Uluslararası Eğitim

DABATEM’in uluslararası eğitim programında ruh sağlığı uzmanları için ‘’Kontrol Odaklı Davranış Tedavisi’’ ve hukuk uzmanları için ‘’İşkence ve Psikolojik Sorunlarını Anlamak’’ eğitimleri yer almaktadır.